Omar Hakim & Rachel Z ´OZ Experience´ feat. Linley Marthe & Louis Winsberg (US, FR, MU)

Omar Hakim – bicí, Rachel Z – piano, klávesy, Linley Marthe – baskytara, Louis Winsberg – kytara

Kapela OZ Experience, již založili Omar Hakim a Rachel Z, fúzuje rock, jazz a jam do lákavé hudební koláže.

Kapela navazuje na úspěšné Trio of Oz, jež se před několika lety dostalo do povědomí značného počtu fanoušků, jimž nabídlo sofistikovanou, ale zároveň posluchačsky přístupnou hudbu. Trio vystoupilo na brněnském JazzFestu už v roce 2013 s nebývalým úspěchem. Sestava OZ Experience přidává k pianovému triu extrovertní barvu elektrické kytary a celkový zvuk tak na barometru jazzrockové fusion dále posouvá směrem k rocku. Baskytara mauricijského virtuosa Linleye Marthea slibuje pyrotechnické zážitky a ani oba kapelníci jistě nezůstanou pozadu.

Lori A. Williams & Christian Havel Quartet (US, AT)

Lori A. Williams – zpěv, Christian Havel – kytara, Bernhard Wiesinger – saxofon, Erwin Schmidt – Hammond organ, Michael Keul – bicí

Hudební všestrannost, báječný hlas a skvělý vkus v kombinaci s úžasnou pódiovou prezencí a neomylným feelingem – všechny tyto vlastnosti definují jazzovou americkou zpěvačku Lori A. Williams.

Pochází z Washingtonu DC, kde získala pevný gospelový a později i jazzový základ. Jako vokalistku ji do kapely přizval třeba legendární George Duke, ale prosadila se postupně i jako sólistka a kapelnice a pod svým jménem vydala dvě vyvedená alba Healing Within a Eclipse of the Soul. Lori ve spolupráci se spoluhráči z doprovodné formace kapelníka a kytaristy Christiana Havela připravila program, který nás provede jednotlivými jazzovými styly, od tradičních po moderní.

Lori A. Williams & Christian Havel Quartet
Omar Hakim & Rachel Z ´OZ Experience´ feat. Linley Marthe & Louis Winsberg

22. 4. 2018

Sono centrum