V březnu se náš festival roztočí na plné obrátky a chybět u toho nebude jeden z nejoriginálnějších bubeníků současnosti Antonio Sánchez s formací Bad Hombre a kapela In Common dvojice Matthew Stevens a Walter Smith III. Tento dvojkoncert se uskuteční 23. března v atraktivním prostředí Cabaretu des Péchés. Vstupenky jsou k dispozici zde na webu.

Antonio Sánchez dovede za svojí soupravou rozpoutat bouři, aby ji záhy přeměnil ve vánek a nakonec ve správný moment v úplné ticho. Do Brna přijíždí s kapelou Bad Hombre nominovanou na letošní Grammy. Na jaře plánuje Sánchez vydání alba SHIFT (Bad Hombre Vol 2) s pestrou směsicí hostů – od zakladatele Nine Inch Nails Trenta Reznora přes mexickou zpěvačku Lilu Downs, basistku Meshell Ndegeocello až po rockera Davea Mathewse. V koncertní formaci se představí se svými osvědčenými parťáky, kterými jsou zpěvačka Thana Alexa, klávesista Bigyuki a baskytarista Lex Sadler. Veškeré předpoklady pro divoce originální show jsou tak naplněny.

Kytarista Matthew Stevens s oblibou rozpouští hranice mezi jazzem, rockem a ambientní hudbou. Saxofonista Walter Smith III je ztělesněním slov Dizzyho Gilespieho, že správný hudebník má být vždy jednou nohou v minulosti a tou druhou v budoucnosti. To stejné reflektuje i jejich společný projekt In Common. Stevens a Smith nahráli již tři alba s totožným názvem In Common odlišenými pouze číslovkou. Všechny tři desky mají jedno společné – nabízejí jedinečnou příležitost slyšet hudební rozhovory mezi interprety ze všech koutů jazzové scény, kteří spolu v některých případech hrají zcela poprvé. V koncertním provedení se k ustálené dvojici přidají kontrabasista Harish Raghavan a bubeník Jonathan Barber. Už nyní zaznívají hlasy, že čerstvé album In Common 3 posouvá hranice. Přijďte se přesvědčit.