Ačkoliv se do poslední chvíle zdálo, že se koncert Avishaie Cohena na JazzFestu Brno 2020 nepodaří uspořádat ani na podzim, nakonec po intenzivních jednáních s managementem umělce vše dobře dopadlo. Avishai Cohen zahájí letošní JazzFestBrno už za necelé dva týdny!

Izraelský kontrabasista Avishai Cohen se měl na letošním festivalu JazzFestBrno představit s triovou sestavou Gently Disturbed. Po zavedení opatření souvisejících s pandemií covid-19 došlo k přesunu koncertu na 13. září. Přestože se podmínky pro pořádání hromadných akcí i pro mezinárodní cestování v uplynulých týdnech a měsících měnily, Avishai Cohen nakonec 13. září v Bobycentru skutečně vystoupí. Namísto tria Gently Disturbed však přijede v nové triové sestavě. Že má Cohen čich na talenty ze své rodné země, potvrdí mladá bubenice Roni Kaspi, za klavír usedne dlouholetý Cohenův spoluhráč Elchin Shirinov.

„Udělali jsme maximum pro to, abychom uspořádali koncert v původně avizované sestavě. Bohužel to z důvodu omezení vstupu do Schengenu není možné. Řešili jsme i možnost přesunu koncertu na příští rok, ale ukázalo se, že je to vzhledem k vytíženosti jednotlivých členů tria Gently Disturbed rovněž nereálné. Rozhodli jsme se tak pro toto řešení, díky kterému si fanoušci Avishaie Cohena budou moci poslechnout svého oblíbence v nové triové sestavě,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Majitelé vstupenek, kteří by z důvodů změny sestavy kapely chtěli vstupenky vrátit, tak mohou učinit prostřednictvím e-mailu vstupenky@jazzfestbrno.cz do 11. 9. 2020.