JazzFestBrno

O festivalu

První zveřejněná jména z programu 18. ročníku, který se uskuteční od 13. března do 30. dubna příštího roku, slibují řadu festivalových premiér a zároveň představení jazzu v rozmanitých podobách.

Z kolébky jazzu do Brna vůbec poprvé zavítá saxofonista Branford Marsalis, z Britských ostrovů zase kytarista John McLaughlin a kapela GoGo Penguin. Premiérové vystoupení na JazzFestu Brno čeká amerického bubeníka Billyho Cobhama. O další nezapomenutelný večer se stejně jako v roce 2015 postará jeho krajanka, zpěvačka Dianne Reeves. V programu se tak opět prolnou několikanásobní držitelé Grammy a jazzové legendy koncertující stále ve skvělé formě s mladou progresivní scénou. Věřím, že si na festival jako obvykle najdou cestu fanoušci z celé republiky i ze zahraničí. Vždyť například Branford Marsalis se svým proslulým kvartetem hrál v Česku naposledy před více jak patnácti lety.

Kompletní program 18. ročníku sice zveřejníme až v lednu, ale už nyní můžu prozradit, že mezi dalšími hudebníky najdete kromě zajímavých projektů z domácí jazzové scény také vynikající hudebníky z dalších evropských zemí a také dalšího několikanásobného držitele Grammy ze Spojených států.

Vilém Spilka
umělecký ředitel festivalu