Kenny Barron (US)

Kenny Barron – klavír

Fenomenálního klavíristu Kennyho Barrona zná většina z nás už z dob nejintenzivnějšího rozkvětu vydavatelství Blue Note.

Barron prošel dlouhou tvůrčí cestou. Potkal na ní takové osobnosti, jakými byli či jsou Mel Melvin, Roy Haynes, Dizzy Gillespie, Fredie Hubbard nebo Terence Blanchard. V roce 2005 byl Barron zařazen do americké jazzové síně slávy a získal cenu MAC Lifetime Achievement Award. Šestkrát si vysloužil ocenění „nejlepší klavírista“ od sdružení jazzových novinářů. Kenny Barron je prostě legenda a navíc letos slaví nádherných pětasedmdesát. Ve skvělé formě se navzdory času představuje i nyní. Jako mistr snad nejtěžší hudební disciplíny
– sólového recitálu.

V rámci koncertu Kennyho Barrona si ve foyer Besedního domu budete moci prohlédnout unikátní výstavu „Jazzová sekce 1971-1988“.

Výstava je unikátním dobovým svědectvím o práci a boji skupiny svobodomyslných kulturymilovných lidí, aktivistů Jazzové sekce, kteří byli státními orgány ČSSR vtlačeni do role kulturní opozice. Výstava připomíná boj za nezávislou kulturu s totalitní mocí tehdejší ČSSR. Současně cílí na podporu svobody slova, uměleckého projevu a demokracie v dnešní době.

Kenny Barron

25. 4. 2018

Besední dům