Program_2012

 

Út,10.4. Festivalová předehra  (Janáčkova akademie múzických umění, Hudební fakulta), 19.30

Koncert posluchačů katedry jazzové interpretace JAMU (CZ/SK)

 

http://www.jamu.cz/

 

 

 

St, 11.4. (klub Alterna), 19.30

Phishbacher NY3 (AUT/USA)

Walter Fischbacher – klávesy, Goran Vujic – baskytara, Ulf Stricker – bicí

http://www.walterfischbacher.com/

http://www.youtube.com/watch?v=9_WRq7LZMXI

 



 

Muff (CZ)

Marcel Bárta – tenor & soprano saxophones, Jiří Šimek – electric guitar, effects, Jakub Zitko – Rhodes, organ, synths & samples, Jakub Vejnar – electric bass, Roman Vícha – drums & percussion

http://www.muffmusic.com/

http://www.youtube.com/watch?v=rVngbpSuABM

 

Čt, 12.4. (klub Alterna), 19.30

Najponk Trio featuring Jaromír Honzák & Matt Fishwick (CZ/GB)

Najponk – piano, Jaromír Honzák – kontrabas, Matt Fishwick – bicí

 

http://www.najponk.com/

http://www.youtube.com/watch?v=mr16q84kZQM

 

 

 

Matej Benko Quintet (CZ/SK)

Radek Zapadlo – tenor saxofon, Miroslav Hloucal – trubka, křídlovka, Matěj Benko – piano, Tomáš Liška – kontrabas, Pavel Zbořil – bicí

 

 

http://www.matejbenko.com/

http://www.youtube.com/watch?v=dKjEadMZzyk

 

So, 14.4. (Semilasso), 19.30

Jiří Levíček Trio (CZ/USA)

Jiří Levíček – piano, Francois Moutin – bass, Ross Pederson – bicí.

http://www.levicek.com/

http://www.youtube.com/watch?v=E5G0khW5JGI

 

 

 

Jiří Stivín a Mojmír Bártek slaví 70. Host: Didrik Ingvaldsen (CZ/NOR)

Jiří Stivín – flétny, saxofony…, Mojmír Bártek – trombon, Didrik Ingvaldsen – trubka, Vincenc Kummer – kontrabas, Skip Wilkins – klavír, Martin Kleibl – bicí

http://www.jiri.stivin.cz/

 

http://www.youtube.com/watch?v=OBo6u85AJ3k&feature=youtu.be

 

Ne, 15.4. (Divadlo Husa na provázku), 19.30

Alex Sipiagin Quartet featuring Boris Kozlov (RUS/USA)

Alex Sipiagin – trubka, křídlovka, Boris Kozlov – kontrabas, Dave Kikoski – piano, Donald Edwards – bicí

více informací

http://www.youtube.com/watch?v=ZFBznxQQ38k

http://www.alexsipiagin.com/

 

Po, 16.4. (Semilasso), 19.30

Marta Töpferová (CZ/USA)

 

Marta Töpferová – zpěv, cuatro & maracas, Alejandro Soto Lacoste – kytara, akordeon, zpěv, piano, Cristian Carvacho – perkuse, charango & zpěv

http://www.martatopferova.com/

http://www.youtube.com/watch?v=DmEmgOGYtJM

 

 

 

Brian Blade: music from MAMA ROSA (USA)

Brian Blade – kytara, zpěv, Chris Thomas – kontrabas, Kelly Jones – zpěv, kytara, Goffrey Moore – kytara, Steve Nistor – bicí

více informací

http://www.youtube.com/watch?v=oNWa9_tcnuw

http://www.youtube.com/watch?v=gwy3jAhPBA0&feature=related

http://www.brianblade.com/

 

St 18.4. (Semilasso), 19.30

Libor Šmoldas Quartet a Bobby Watson (USA)

Bobby Watson – saxofon, Libor Šmoldas – kytara, Petr Beneš – klavír, keyboard, Josef Fečo – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

http://www.liborsmoldas.cz/

http://www.youtube.com/watch?v=KyIDCSvI374&feature=related

 

 

Vijay Iyer Trio (USA)

Vijay Iyer – klavír, Stephen Crump – kontrabas, Marcus Gilmore – bicí

více informací

http://www.youtube.com/watch?v=pOBhrnOzwXw

http://www.vijay-iyer.com/

 

Čt, 19.4. (Semilasso), 19.30

Milan Svoboda Quartet (CZ)

Milan Svoboda – klavír, Milan Krajíc – saxofon, Filip Spálený – baskytara, Ivan Audes – bicí

http://www.milansvoboda.com/

http://www.youtube.com/watch?v=ovWEUGXgQOg

 

 

Djabe (HUN)

Tamas Barabas – bass, Attila Egerhazi – guitar, Szilard Banai – drums, Zoltan Kovacs – keyboards, Ferenc Kovacs – violin, trumpet

http://www.djabe.com/

http://www.youtube.com/watch?v=-qpMXwKmH6Q

 

 

Pá, 20.4. (Semilasso), 19.30

Albert Vila Quartet featuring Cyrille Oswald (ESP/CZ/NED)

Albert Vila – kytara, Cyrille Oswald – saxofon, Petr Dvorský – kontrabas, Martin Novák – bicí

http://www.cyrilleoswald.com/, http://www.myspace.com/albertvila

http://www.youtube.com/watch?v=jFLXbeKKP8Q

 

 

 

 

Jonathan Kreisberg Quartet (USA/GB)

Jonathan Kreisberg – kytara, Will Vinson – saxophone, Joe Martin – kontrabas, Mark Ferber – bicí

více informací

 

http://www.youtube.com/watch?v=-aaV5Alxky8

http://www.jonathankreisberg.com/

 

 

Po, 23.4. (Besední dům), 19.30

Tigran Hamasyan Solo (ARM)

Tigran Hamasyan – piano

více informací

http://www.youtube.com/watch?v=JbrhnZEu-9U

http://www.tigranhamasyan.com/

 

 

 

Radio String Quartet Vienna (AUT)

Bernie Mallinger – housle,  Igmar Jenner violin,  Asja Valcic – violoncello, Cynthia Liao – viola

více informací

http://www.youtube.com/watch?v=YbIyiJKh7eE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=jadyhof2fBg

http://www.radiostringquartet.com/

 

 

St, 25.4. (Semilasso), 19.30

Inner Spaces featuring David Dorůžka (CZ/PL)

Štěpánka Balcarová – trubka, Luboš Soukup – saxofon, Vít Křišťan – klavír, Max Mucha – kontrabas, Grzegorz Masłowski – bicí, David Dorůžka – kytara

http://www.innerspaces.cz/

http://www.myspace.com/innerspacesquintet

 

Donny McCaslin Group (USA)

Donny McCaslin – saxofon, Uri Caine – piano, Tim Lefebvre – baskytara, Rudy Royston – bicí

více informací

http://www.youtube.com/watch?v=nNPURUipPVw

http://www.donnymccaslin.com/

 

 

 

Čt, 26.4. (Bobycentrum), 19.30

Avishai Cohen (IL)

Avishai Cohen – kontrabas, baskytara, zpěv, Nitay Hershko – Piano, Amir Bresler – bicí

více informací

http://www.youtube.com/watch?v=yII_XhK5khw

http://www.avishaimusic.com/

 

 

Čt, 28.6. Ozvěny JazzFestu (Bobycentrum), 19.30

PAT METHENY UNITY BAND (USA)

w/Chris Potter, Ben Williams & Antonio Sanchez

Pat Metheny – kytara, Chris Potter – saxofon, Ben Williams – kontrabas, Antonio Sanchez – bicí

více informací

http://www.youtube.com/watch?v=Oe0RMFYeQ04&feature=related

http://www.patmetheny.com/

 

 

 

Změna programu vyhrazena.