Blue Shadows feat. James Harries (CZ, GB)

Jiří Bárta – violoncello, James Harries – zpěv, akustická kytara,  Petr Ostrouchov – akustické kytary, klavír,  Josef Štěpánek – elektrická kytara, pedal steel,  Martin Novák – bicí, klavír, Matěj Belko – baskytara

Uznávaní umělci z různých hudebních světů se sešli v roce 2015 při natáčení hudby k televizní minisérii Viktora Tauše „Modré stíny“.

Příjemné zážitky ze společného času ve studiu a hudební spříznění, které mezi nimi vzniklo, je přiměly vrátit se do studia ve stejné sestavě o rok později a natočit plnohodnotné album. Styl práce na filmové hudbě, kdy se připravená témata střídají s improvizací „na obraz“, se přenesl i do nových nahrávek. Každý z hudebníků přispěl svým originálním dílem a z různosti jejich individuálních hudebních kariér se stala přednost: Výsledek působí jako přirozený součet jejich rozmanitých hudebních zkušeností a dovedností.

Tomáš Liška & Invisible World (CZ, RS, TR)

Tomáš Liška – kontrabas, Nikola Zarić – akordeon,  Efe Turumtay – housle, Kamil Slezák – bicí, David Dorůžka – kytara

Neúnavný hledač nových zvuků a barev Tomáš Liška je hudebníkem mnoha tváří.

Letos nás zve do Neviditelného světa. Je to pro něj už druhá výprava, která navazuje na debut Invisible World z roku 2009. Tentokrát si našel jiné souputníky a trochu odlišné pěšinky, zůstává však cit pro povznášející melodie i objevování nezvyklých hudebních kombinací. V souhře se srbským akordeonistou Nikolou Zarićem, tureckým houslistou Efem Turumtayem a českými kolegy Kamilem Slezákem a Davidem Dorůžkou dokáže Liška propojit křehkost i dravost, promyšlenost i živelnost. To vše natolik přístupně, že vtáhne do svého „neviditelného světa“ snad každého vnímavého posluchače.

Blue Shadows feat. James Harries
Tomáš Liška & Invisible World

7. 4. 2018

CED – Divadlo Husa na provázku